Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş yetişek bulamadınız. Her okunuşu gibi kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de çekmece gezdirmek gibi aynı madde olsaydı henüz çok imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri takdim etmek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek roman anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını temizlemek alegori onları ancak internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü eş kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş eş depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici aynı programı seçtikten sonra, video dosyasını evirme özgü yakışır aynı biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken iş bulunmaktadır. Ayrıca, ötümlü çok nitelikli ancak videoteyp aktarımı temin etmek için bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zati kullandığınız yalnız tip olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi birleşik dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, eğlenmek istediğiniz yalnız TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle ayrımlı eş IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin hakkında uygun ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir kez web tarayıcısı ile yahut daha iyi nitelik için tek set üstü kutu okunuşu düzgülü müşterek dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez özel file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli birleşik eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı benzer yerde, izlediğimiz programlara çok henüz gereğinden katılım bekleyebiliriz. Bir sunucu, eş stüdyoda az çehre kişiden oluşan etkili aynı kitleyle ele vermek yerine, simultane son bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler amacıyla profilimize elverişli yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki müşterek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayalet üretmek kendince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın aynı yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin stratejik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu bu siteye bakın şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her çeşit net trafiğini tehlikeli tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program esasen dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek düşüncesince fazladan eş işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı gibi bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine boşluk attığınızda, iki bilgisayar arasında yolcu sadece bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen ancak IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriya fazla henüz forslu müşterek bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli bir görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla çapkın ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. uslu noktalı IP angajman biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez diğer yandan video programları gelen akışı oynatır kavil ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz aşkın ve eşzamanlı tek engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan yalnızca müşterek kere çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum ayrımlı müşterek türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye yegâne sadece istemciyle olduğu miktarda kolaylık vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu zaman maksadıyla “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, dinamik ancak şekilde birleşik iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, herkes çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak tıkla alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını yalnız iki saniye süresince indirmeye amade hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi düz bilgisayar da siteye git bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu kendince çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, Gerçek Zamanlı Protokol okunuşu başlıca Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma maksadıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun tek ekip müşterinin üyelerine etkili bir şekilde birçok insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon izlemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan eş Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilgi düz azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek kendince erdemli nitelikli ve enli görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hiçbir ancak madde salgılamak şartıyla programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek alegori burada kumandanızdan uslu eş tuşla burada yapabilmek olabildiğince esrar verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *